تبلیغات
IASBS IT - سخنان استاندار زنجان در مراسم معارفه ی ریاست جدید دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه
" Information is not knowledge " Albert Einstein

سخنان استاندار زنجان در مراسم معارفه ی ریاست جدید دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه

نویسنده : مسعود امجدی
ارسال شده در: پروفسور یوسف ثبوتی ،

به گزارش "مهر نیوز" :  1/6/89

رئوفی نژاد در مراسم معارفه ی رئیس جدید :


پروفسور ثبوتی شخصیت علمی جهانی است / دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان ملک کسی نیست


لطفا به ادامه ی مطلب بروید

 

به گزارش خبرنگار مهر در زنجان، محمد رئوفی نژاد قبل از ظهر دوشنبه در آئین تودیع و معارفه روسای دانشگاه تحصیلات تکمیلی استان زنجان افزود: آجر به آجر دانشگاه تحصیلات تکمیلی از مال مردم است و کسی از جیبش پولی در اینجا خرج نکرده است. این دانشگاه نیز همانند سایر دانشگاههای کشور از آن عموم مردم است.

وی نبود تشکل بسیج دانشجویی، حراست و دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان را یک ایراد بزرگ و اساسی برای این دانشگاه دانست و افزود: چطور می شود این دانشگاه با سایر دانشگاهها متمایز باشد. این دانشگاه در داخل مرزهای ایران قرار دارد و باید مانند همه دانشگاههای دیگر اداره شود.

رئوفی نژاد تجمع و تحرکات صورت گرفته توسط برخی چهرهای داخل و خارج از استان در خصوص تغیر پرفسور یوسف ثبوتی را یادآور شد و تاکید کرد: باید به حساب کسانی که در داخل و خارج از دانشگاه در مقابل این تصمیم ایستاده بودند، رسید.

استاندار زنجان با بیان اینکه رئیس این دانشگاه پرفسور ثبوتی پس از 20 سال تغییر می کند، افزود: پرفسور ثبوتی شخصیت علمی بارز و برجسته ملی و فراملی است و عده ای نباید با اعمال نسنجیده، جهت دار و مغرضانه خود این چهره را خدشه دار کنند.

رئوفی نژاد، اقتدار و ایستادگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در مورد عرصه های مختلف یادآور شد و افزود: امروز قلم به دستانی که همواره قلمشان نیشی زهرآگین برای نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است، آمده اند تا از هیاهو و اعتراضات برپا شده به نفع خود و علیه این نظام قلم فرسایی کنند.

وی تاکید کرد: در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی با هیچ کس به خصوص آنانی که حرمت شکنی و مرزشکنی می کنند، تعارف نداشته و نخواهیم داشت. با این افراد چه دانشجو چه دانشجونما باشند برخورد شده و با کسی تعارف نداریم . اینها که چند نفر بودند و اگر حتی چند صد نفر هم بودند بنده کار خودم را می کردم و رد می شدم.
  
رئوفی نژاد هدف و عقبه این حرکتها را سیاسی دانست و گفت: برپاکنندگان این هیاهو با این اقدامات در مقابل نظام قرار گرفته اند. حکم وزیر یک حکم قانونی و در چارچوب قوانین نظام است و کسی نباید در مقابل این حکم ایستادگی نماید.

استاندار زنجان، تجمع و ممانعت برخی دانشجویان دانشگاه تحصیلات تکمیلی در خصوص جابجایی پرفسور ثبوتی را یادآور شد و با انتقاد شدید از این رفتار دانشجویان افزود: همیشه عنوان می شد که این دانشگاه دانشگاهی سیاسی نیست ولی معلوم شد این دانشگاه دانشگاهی کاملا سیاسی و آن هم از آن نوع سیاسی است.

رئوفی نژاد با اذعان به اینکه شرایط پیش آمده در دانشگاه تحصیلات تکمیلی در هر زمانی و با معرفی هر شخصی امکان پذیر بود،  تاکید کرد: ایجاد چنین جوی در خور شخصیت برجسته و والای علمی نبود و من از وضعیت پیش آمده متاسف هستم.

وی عمر مدیریتی پرفسور ثبوتی را 40 سال و مدت ریاست وی بر این دانشگاه را 20 سال اعلام کرد و ادامه داد: پس از این دوران خدمتی، باید مراسمی با ابهت و در شان این شخصیت علمی برپا می شد که با شرایط پیش آمده متاسفانه شاهد این بودیم که این عمل صورت نگرفت.

رئوفی نژاد افزود:  پرفسور ثبوتی از چهره های مورد تکریم در داخل و خارج از کشور است ولی متاسفانه عده ای با این اقدامات چهره این شخصیت را ضایع می کنند و از این امر به دنبال بهره وری در جهت منافع خود هستند.

وی با تاکید بر اینکه تجربه ثابت کرده است این اقدامات ره به جایی نخواهد برد و در نظام جمهوری اسلامی جایگاهی نداشته و نخواهد داشت، افزود: کسانی در تهران نشسته اند و مسئولیت دارند و با مصاحبه های خود سعی در تغیر حکم وزیر دارند در حالیکه حکم قانونی است.

رئوفی نژاد عملکرد نمایندگان استان در خصوص تغیر پرفسور ثبوتی از ریاست دانشگاه تحصیلات تکمیلی را مورد انتقاد قرار داد و افزود: اینها وظیفه نمایندگی مردم را برعهده دارند و در چارچوب نظام فعالیت می کنند. آیا وظیفه نمایندگی مردم تحریک آنها است؟

همچنین سرپرست جدید دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان هم گفت: دانشگاه محلی برای گفتگو، ارائه ایده و نظرات مختلف علمی است.

رسول خدابخش از محبت دانشجویان نسبت به پرفسور ثبوتی تشکر و قدردانی کرد و افزود: پرفسور ثبوتی در این دانشگاه جایگاه ویژه‌ای دارد و حمایت دانشجویان از ایشان نشان از روابط عمیق پدر و فرزندی بین دانشجویان و رئیس سابق دانشگاه دارد.

وی تصریح کرد: امیدواریم امانتی که شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس به ما سپرده‌اند به نحو مطلوب حافظ و نگهبان باشیم.

وی با ابراز خرسندی از وجود رابطه پدر و فرزندی بین دانشجویان و رئیس دانشگاه افزود: طبیعی است وقتی پدر بالای سر فرزندان خود نباشد دانشگاه اینگونه می شود و با همه این احوال باید از میهمان به نحو مطلوب پذیرایی کرد.

خدابخش تاکید کرد: مدیریت دانشگاه همراه با عشق و ارتباط پدر و فرزندی و دلسوزی است و دانشگاهی که این گونه نباشد دانشگاه نیست.

رئیس جدید دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان افزود: ما دانشگاهیان باید به گونه‌ای سنجیده و درست رفتار کنیم تا الگویی مطلوب برای جامعه و مردم باشیم.

لازم به ذکر است که   پروفسور ثبوتی  در این جلسه حضور نداشت.نظرات: نظرات
با کلیک روی قلب یک امتیاز به این مطب بده