تبلیغات
IASBS IT - عزیز ترین کس ما رو یه مقاله - - - برکنار کرد ؟
" Information is not knowledge " Albert Einstein

عزیز ترین کس ما رو یه مقاله - - - برکنار کرد ؟

نویسنده : مسعود امجدی
ارسال شده در: پروفسور یوسف ثبوتی ،

هیچ وقت فکر شو نمی کردم همچین بلایی سرمون بیاد . فکرشو نمی کردم بتونن همچین کاری با پدر محربونه دانشگاهه ما (تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان) پرفسور ثبوتی بکنن . هنوزم نمی تونم باور کنم . یعنی دیگه امسال پروفسورو نمی بینیم .   

پرفوسور یوسف ثبوتی

خبر به کوتاهی آهی است. آهی که نهاد خسته از کشاکش این روزها را خسته تر می کند.
طی حکمی از سوی کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پرفسور یوسف ثبوتی چهره ماندگار کشور در رشته فیزیک و اختر فیزیک ایران و بنیانگذار دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از ریاست این دانشگاه برکنار شد.
وزارت علوم که مصدرش را به دانشجو سپرده‌اند، این روزها حكم پشت حكم می‌زند و دانشگاهها شده است محل آمد و شد احكامی كه گاه خنده‌دارند و گاه تهوع آور. اما حكم بركناری دكتر ثبوتی بیشتر از همه غمبار است.
دكتر ثبوتی از قریب به دو دهه پیش كه به زنجان برگشت و عزم به كاری بزرگ كرد، در دل و جان زنجانی‌ها نفوذ كرده، جزئی از ما شد و هر وقت از زنجان حرف می‌زنیم بی هوا یاد او هم می‌كنیم كه نخستین دانشگاه بدون دیوار ایران را در شمال زنجان پایه گذاشت. دانشگاهی كه رهوارترین محیط علمی را داشته و در آن از بسیج و نهادهای فراقانون خبری نیست. حالا اما دانشمند كوتوله‌ها شبانه حكم عزل وی را صادر می‌كند و از ترس حكم را و مراسم را به پنجشنبه موكول میکند  كه كسی نیست و قرار است كسی با خبر نشود. چرا؟ چه ترسی دارد بركناری مرد بد اخم و خوش قلب زنجانی؟

پروفسور از صمیم قلب دوستت داریمنظرات: نظرات
با کلیک روی قلب یک امتیاز به این مطب بده