تبلیغات
IASBS IT - آیا ET جایگزین IT می شود؟
" Information is not knowledge " Albert Einstein

آیا ET جایگزین IT می شود؟

نویسنده : محمد علی کرمی
ارسال شده در: فناوری اطلاعات ،
به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران از Network World، سالها پیش قبل از اینکه IT وجود داشته باشد ، یعنی در سال 1980 تنها مدیریت سرویس های اطلاعاتی MIS وجود داشت....

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوری اطلاعات ایران از Network World، سالها پیش قبل از اینکه IT وجود داشته باشد ، یعنی در سال 1980 تنها مدیریت سرویس های اطلاعاتی MIS وجود داشت. MIS تنها به انجام کارها و وظایف خودکار اداره ای مانند حسابداری ... می پرداخت و فعالان در این زمینه عده ای از برنامه نویسان بودند که مهارت نوشتن برنامه های نرم افزاری چند صد خطی را داشتند.

در سال 1990 فناوری اطلاعات IT که ترکیبی از شبکه و PC بود پا به عرصه وجود گذاشت. مزیت این فناوریها قابلیت مبادله و توزیع اطلاعات در زمان واقعی بود و حوزه کار کاربران بسیار فراتر از امور حسابداری و اداری بود.

با جایگزینی IT هنوز هم شرکتها به استخدام توسعه دهندگان برنامه های کاربردی نیازدارند و فراهم کنندگان شخص ثالث برنامه های کاربردی بزرگ و گسترده را در اختیار شرکتها و ادارات قرار می دهند.

حال پس از IT به وجود ET فناوریهای سازمانی احساس نیاز بیشتری می شود، هدف و مزیت اصلی ET مرتبط ساختن حجم و دایره گسترده ای از اطلاعات در زمان واقعی و از سوی دیگر کنترل دنیای فیزیکی مبتنی بر این اطلاعات است زیرا اصل ارتباط ET با دنیای فیزیکی است.

 نظرات: نظرات
با کلیک روی قلب یک امتیاز به این مطب بده