تبلیغات
IASBS IT - شهادت !!!
" Information is not knowledge " Albert Einstein

شهادت !!!

نویسنده : مسعود امجدی
ارسال شده در: پروفسور یوسف ثبوتی ،
خواجه سروی مطرح کرد :


اگر شهید هم می‌شدم برای تغییر یک رئیس دانشگاه اقدام می‌کردم
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم درباره تغییر رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان گفت: "19 سال هیچ وزیری جرأت نکرد به این دانشگاه برود. بنده گفتم که اگر شهادت هم نصیبم شود به آنجا می روم و این کار (تغییر رئیس دانشگاه) را انجام می دهم."

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا خواجه سروی عصر یکشنبه در نشست ضیافت اندیشه در تالار شهید چمران دانشگاه تهران که به ابتکار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران برگزار شد، افزود: در زمینه تغییر رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان بنده رفتم و این کار را کردم. هر چه نماینده اصلاح طلب و منفعت طلب بود، آمدند و وزارت علوم را بخاطر تغییر رئیس این دانشگاه تحت فشار قرار دادند؛ دانشگاهی که مسجد، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و حراست ندارد."

وی برنامه وزیر علوم دولت دهم را با عناوین "تربیت عالم ملکوتی" و "حاکمیت گفتمان دین محوری" نام برد و گفت: این برنامه ها با همکاری دانشجویان مسلمان در دانشگاهها محقق می شود. در بحث عفاف و حجاب در دانشگاهها همه باید همکاری کنند و صرف طرح انتقادات مسئله ای حل نمی شود. بنای وزارت علوم این است که در دانشگاهها فضای دینی را حاکم کند و مشخص است اگر جمع متدینین با ما همراهی نکنند نمی توانیم موفق شویم."

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در پاسخ به انتقاد دانشجویی مبنی بر حضور اساتیدی در دانشگاه که تحت عنوان "سکولار" قلمداد می کرد، گفت: "اینکه به طور مکرر و کلی بخواهیم استادان دانشگاهمان را سکولار بنامیم، اثباتش مشکل است. حال ممکن است در میان اساتید هم افرادی سکولار وجود داشته باشند ولی اینکه همه استادهای دانشگاه را سکولار بنامیم درست نیست."

خواجه سروی از برنامه وزارت علوم در راستای تکلیف نمودن بر اعضای هیئت علمی دانشگاهها جهت انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاهها خبر داد و گفت: این منجر می شود که هم اعضای هیئت علمی دانشگاهها به حوزه فرهنگی و اجتماعی کمک کنند و هم محیط دانشگاه به سمت پذیرش تفکرات سکولاریستی نرود.

وی در پاسخ به اعتراض یکی از دانشجویان نسبت به برخی فعالیت های سیاسی غیرقانونی در دانشگاهها گفت: بخشی از تشکلهای سیاسی در دانشگاهها فعالیت غیر قانونی داشتند که تلاش وزارت علوم این بوده تا به حیاتشان خاتمه دهد. برخی تشکلها نیز بوده اند که از تطبیق خود با آئین نامه ها و قوانین سرباز می زدند که این موضوع را باید با حوصله جلو ببریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم افزود: روال وزارت علوم در پیش گرفتن برخورد چکشی نیست و سعی می شود به ایجاد هم فهمی در شیوه اعمال قانون برسیم لذا بیش از آنکه بخواهیم تحکم کنیم باید با تعامل و گفتگو رفتار می کنیم اما از اجرای قانون نیز کوتاه نمی آئیم.

خواجه سروی که با 8 سئوال کتبی درباره مشکلات فرهنگی دانشگاه تربیت معلم تهران مواجه شده بود، گفت: به دانشجویان دانشگاه تربیت معلم نوید می دهم که به زودی مشکلات این دانشگاه در وهله اول کم می شود و بعد هم به طور کلی مشکل حل می شود. حل مشکلات این دانشگاه مستلزم همکاری چند دستگاه است. این دانشگاه از نظر فیزیکی باید یکجا جمع شود تا مشکلاتی که برای خواهران دانشجو بخصوص در حصارک کرج ایجاد می شود کمتر شود.

غلامرضا خواجه سروی از تدوین سند راهبردی فعالیت های فرهنگی دانشگاهها در دولت دهم خبر داد و گفت: 12 اولویت راهبردی در این سند در نظر گرفته شده که 11 اولویت آن در مسائل تربیتی و فرهنگی و اجتماعی است و اولویت دوازدهم این سند در حوزه تربیت سیاسی است.

معاون وزیر علوم افزود: هدفمان در دانشگاه این است که برای نظام جمهوری اسلامی ایران کادرسازی کنیم، کادری که هم در زمینه کار سیاسی آموزش دیده باشد و از جنبه های اخلاقی و تربیتی برجسته باشد. اگر در این زمینه ها هزینه های نیز صورت می گیرد هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است. 

نظرات: نظرات
با کلیک روی قلب یک امتیاز به این مطب بده