تبلیغات
IASBS IT - چه قدر دروغ؟به خدا شرم داره!
" Information is not knowledge " Albert Einstein

چه قدر دروغ؟به خدا شرم داره!

نویسنده : محمد علی کرمی
ارسال شده در: پروفسور یوسف ثبوتی ،
به نظرتون کی میتونه درباره ی این دانشگاه نظر بده یه خبرنگار خودی یا یکی از دانشجویان این دانشگاه؟
به ادامه مطلب برای خواندن دروغهای خبرگزار فارس برین فقط ذکر چند نکته رو بعد از خوندن این خبر ضروری میدونم.
1)اقای پروفسور ثبوتی دارای چهره ی جهانی است و این خود دلیل خوبی برای اینه که بگیم ایا این دانشگاه مقام علمی-پژوهشی نداره پس چطور از لحاظ تعداد مقاله در ISI دارای رتبه ی اول در کشوره و چطور کسی یا دانشگاهی که هیچ رتبه ی علمی در کشور ندارد در جهان مطرح است؟
2)اگر این دانشگاه نمازخانه ندارد پس ما تو راهرو نمازمونو به جای میاریم؟(ضمنا مسجدی که با پول خیرینی که به اعتبار پروفسور ثبوتی داره ساخته میشه چیزی تا تموم شدنش باقی نمونده!)
3)ایا دکتر هشترودی که استاد بزرگ معارف و انقلاب اسلامی و متون اسلامی این دانشگاه هستن با وجود 80 سال سن هنوز تشخیص نمیدن که در این دانشگاه مسخره یا تحقیرش میکنن تا نخواد که بیاد؟زیرا تحقیری که نیست هیچ احترام زیادی هم از جانب دانشجویان این مرکز دارند.
4)ببینم ایا ریاست پروفسور ثبوتی استکباری هست؟اگه اینطور بود که نباید این دانشگاه به یکی از دانشگاه های تراز اول کشور تبدیل بشه.چون هر کس که استکبار بکنه تو دل مردم و دانشجوها جایی نداره!
5)کدوم مراسم تو این دانشگاه برگزار نمیشه؟مراسم حفظ قران که توسط دانشجوها برگزار میشه یا مراسم محرم یا شهادت امامان بزرگوار؟
من فقط میگم واقعیت را از زبان کسانی که تو این دانشگاه درس میدن یا درس یاد میگیرن بپرسین و نه از کسانی که دشمنی ذاتی با این دانشگاه و اعضایش دارند.خبرهارو اونطور که باید انعکاس دهید،انعکاس بدید و نه اونطور که به نفع شماست و مصالح شما رو در پیش داره.....یا علی.

گزارش فارس از تغییر پرتنش رئیس یك دانشگاه؛
نگاهی به عملكرد 20 ساله ثبوتی؛ پایان حكومت خودمختار در یك دانشگاه زنجان

خبرگزاری فارس: مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان با تنش همراه شد.


به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، كامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در 30 مرداد سال جاری ضمن تقدیر از زحمات یوسف ثبوتی رئیس سابق دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان، رسول خدابخش را به عنوان سرپرست جدید این دانشگاه منصوب و در حكم انتصاب وی با اشاره به لزوم جلب مشاركت مسئولین استان و بهره‌مندی از تجارب اعضاء هیئت علمی و همكاران متعهد این دانشگاه، بر ضرورت حفظ بیت‌المال و اعمال سیاست‌های موثر به منظور صرفه‌جویی در هزینه‌ها و رعایت دقیق مقررات و تلاش در جهت تربیت دانش‌آموختگانی قانون‌پذیر با نگرش ارزشی و معنوی تاكید كرد.

* سوابق علمی و اجرایی سرپرست جدید دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان

بنابراین گزارش، رسول خدابخش عضو هیات علمی دانشگاه ارومیه و دارای دكترای فیزیك و تكنولوژی نیروگاه هسته‌ای است كه پیش از این مسئولیت معاونت‌های دانشجویی، آموزشی و اداری مالی دانشگاه ارومیه را عهده‌دار بوده است.

وی متولد اردبیل بوده و در سال 53 از دانشگاه تربیت معلم در رشته فیزیك با رتبه اول فارغ‌التحصیل و به دلیل كسب این رتبه از سوی وزارت علوم برای ادامه تحصیل به انگلستان اعزام شد، خدابخش در اسفند ماه 59 نیز موفق به دفاع از دكترای تخصصی PH.D خود شده و از دانشگاه بیرمنگام انگلستان در رشته فیزیك و تكنولوژی نیروگاه‌های هسته‌ای فارغ‌التحصیل شد، وی 3 سال بعد در رشته فیزیك نوترون از همان دانشگاه نیز فارغ‌التحصیل شد.

وی پس از بازگشت به ایران از سوی وزارت علوم به عنوان معاون دانشگاه ارومیه منصوب شد و از سال 1360 تاكنون به عنوان استاد دانشگاه ارومیه ادای وظیفه كرده است.

خدابخش پس از پایان جنگ تحمیلی از مهرماه 69 تا مهرماه 1370 با استفاده از فرصت مطالعاتی در استرالیا مشغول مطالعه و تحقیق در گداخت هسته‌ای بوده و در سال 1991 میلادی از طرف دانشگاه ویسكانسین آمریكا دعوت به ارائه مقاله می‌شود، اولین مقاله وی با عنوان " سوخت‌های پیشرفته برای نیروگاه‌های هم‌جوشی لختی " در مجله "فوشیون تكنولوژی " در سال 1992 به چاپ می‌رسد كه عنوان بهترین مقاله را از آن خود می‌كند و ارزشمندی مطالب مندرج در مقاله، سبب می‌شود كه سردبیر مجله كه عضو انجمن هسته‌ای آمریكا است، طی نامه‌ای از وی تقدیر كند و پروفسور مایلی رئیس مركز تحقیقات گداخت هسته‌ای آمریكا نیز در نامه‌ای دیگر خواستار ارسال مقاله جدید در این زمینه می‌شود كه این مقاله نیز در سال 1993 به چاپ می‌رسد.

وی عضو هیئت ممیزه و مسئول كمیته تخصصی علوم پایه دانشگاه ارومیه، عضو و مسئول كمیته تخصصی گروه فیزیك دانشگاه آزاد، رئیس دانشگاه آزاد واحد ارومیه، عضو اعضاء هیئت موسس انجمن هسته‌ای كشور، عضو انجمن فیزیك ایران، عضو شورای فرهنگ عمومی استان آذربایجان غربی، عضو هیئت ممیزه دانشگاه امام حسین(ع)، عضو هیئت ممیزه سازمان انرژی اتمی ایران، عضو هیئت تحریریه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ایران و عضو هیئت امنای سازمان انرژی اتمی ایران است.

یادآور می‌شود به گواه دانشمندان خارجی رسول خدابخش یكی از پیشتازان علوم هسته‌ای در جهان به شمار می‌رود كه حتی رئیس وقت تحصیلات هسته‌ای آمریكا او را تنها ادامه دهنده نظریه‌های علمی هسته‌ای به خصوص در جوش هسته‌ای معرفی كرده است.

*احكام انتصاب جدید وزیر علوم برای رئیس سابق دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان

بر اساس این گزارش، بعد از برگزاری مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان كه با حضور غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم انجام شد، وزیرعلوم با قدردانی از خدمات ارزنده یوسف ثبوتی در طول تصدی ریاست این دانشگاه، طی احكام جداگانه‌ای وی را به عضویت هیات امنای منطقه زنجان، هیات ممیزه مركزی علوم پایه، فنی و مهندسی، كشاورزی و دامپزشكی وزارت علوم و هیات ممیزه دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان منصوب كرد.

وزیر علوم همچنین یوسف ثبوتی را به مدت 2 سال به عضویت هیات ممیزه مركزی علوم پایه، فنی و مهندسی، كشاورزی و دامپزشكی منصوب كرد، وی همچنین در احكام جداگانه‌ای یوسف ثبوتی را به مدت 4سال به عضویت هیات امنای منطقه زنجان و به مدت 2 سال به عضویت هیات ممیزه دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان منصوب كرد.

* برگزاری مراسم رسمی قدردانی از خدمات علمی ثبوتی

دانشجو در نامه جداگانه‌ای از تلاش و فعالیت‌های مستمر یوسف ثبوتی در آموزش عالی كشور و پایه‌گذاری علم فیزیك و همچنین 20سال خدمت موثر در مدیریت دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان قدردانی كرد و خطاب به ثبوتی نوشت: خدمت‌گزاری به جامعه دانشگاهی كشور و چرخه هدایت گستره آموزش عالی در بالاترین سطوح علمی توفیق بزرگی است كه همواره همراه نقش‌آفرینان این حوزه بوده و همراه با اجر اخروی می‌باشد.

وزیر علوم ضمن اشاره به اینكه بهره‌گیری از خدمات ذی‌قیمت پیشكسوتان و انتقال تجارب ارزنده علمی به تشنگان علم و پژوهشگران جوان از طریق ادامه همكاری در كمیته‌ها، شوراها و هیات‌های امنا امكان‌پذیر خواهد بود، همكاری و مشاوره‌های ذی‌قیمت ثبوتی را متضمن تجارب ارزنده در صحنه آموزش عالی دانسته كه می‌تواند وزارت متبوع را در مسیر بهتر ارائه خدمت قرین توفیق كند.

دانشجو در این نامه ابراز امیدواری كرده است: مراسم رسمی و ویژه قدردانی از خدمات چهل ساله یوسف ثبوتی در اولین فرصت پس از ماه مبارك رمضان با حضور شخصیت‌های علمی كشور برگزار شود.

** حواشی جابجایی یك رئیس دانشگاه بعد از 20 سال

بر اساس قوانین و ضوابط موجود تغییر روسای دانشگاه‌ها بر عهده وزیر علوم بوده و وی می‌تواند تغییراتی را در راستای اهداف ترسیم شده خود در دانشگاه‌های كشور ایجاد كند، اما صدور حكم پایان ریاست یوسف ثبوتی در دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان حواشی زیادی را ایجاد كرد كه فراتر از تصورات موجود به خصوص برای این دانشگاه كم سروصدای كشور بود.

در همین زمینه برخی‌ها در دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان از زمان حكم وزیر علوم كه حكایت از پایان مسئولیت ثبوتی در این دانشگاه داشت دست به اعتراض و انتقاد زدند و خواستار تغییر تصمیم وزیر علوم شدند و مجمع نمایندگان استان زنجان نیز با ارسال نامه‌ای خطاب به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به این تصمیم واكنش نشان داده و خواستار تجدیدنظر وزیر علوم در این خصوص شدند.

اعتراضات به تغییر ریاست دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان پس از 20 سال تا جایی پیش رفت كه عده‌ای اقدام به ایجاد اخلال و جلوگیری از ورود نماینده وزیر علوم و هیات همراه به مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و سابق این دانشگاه كردند، اما با وجود تمام این حواشی، سرانجام مراسم معارفه سرپرست جدید دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان برگزار شد و ثبوتی بعد از 20 سال سكان هدایت این دانشگاه را به شخصی تازه نفس واگذار كرد.

** نگاهی به عملكرد 20 ساله ثبوتی در دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان

بر اساس این گزارش، در حالی حكم وزیر علوم برای جابجایی رئیس دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان صادر شده است كه بعد از گذشت قریب به 20 سال از ریاست وی، این دانشگاه بدون حضور و فعالیت هر نوع انجمن، كانون و تشكل دینی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، علمی و پژوهشی به كار خود ادامه می‌داد.

اخبار حاكی از آن است كه هرگونه فعالیت در این حوزه‌ها از سوی مسئولین دانشگاه با مخالفت شدید روبه‌رو شده است، علاوه بر این نهاد نمایندگی ولی‌فقیه نیز تاكنون اجازه تاسیس دفتر در این دانشگاه را نیافته است!

بنابراین گزارش، در حالی كه این دانشگاه فاقد نمازخانه و مسجد است، از ورود روحانی نیز برای برگزاری نماز جماعت در این دانشگاه در طول سالیان گذشته جلوگیری به عمل آمده و دانشجویان و اساتید مذهبی دانشگاه نیز در این دانشگاه طرد شده و مورد تمسخر قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر با توجه به نیاز كشور به ظرفیت‌سازی در دوره‌های تحصیلات تكمیلی دانشگاه‌ها، رئیس سابق این دانشگاه از همكاری با دولت در این زمینه سرباز زده و تنها با 600 دانشجو به كار خود ادامه داده است، این اتفاق در حالی رخ می دهد كه دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان دارای شرایط، امكانات و ظرفیتی بیش از ظرفیت اعلام شده از سوی دانشگاه است.

علاوه بر این دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان در طول 20 سال ریاست یوسف ثبوتی حائز هیچ رتبه علمی و پژوهشی در كشور نشده است.

یادآور می‌شود پس از بررسی‌های به عمل آمده از میان 11 نفر هیات ممیزه معرفی شده از سوی رئیس سابق دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان به وزارت علوم، 6 نفر دارای اندیشه‌ها و افكار التقاطی و انحرافی لیبرالیستی و‌ سكولاریستی شناخته شده‌اند.

بر اساس این گزارش، از جمله اقدامات ثبوتی در دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان برگزاری نشستی با موضوع "دین، اخلاق و علم " در سال 86 بود كه این نشست با نتیجه "ممنوعیت ورود مباحث دینی به محیط های علمی " به كار خود پایان داد!

بررسی عملكرد مسئولین این دانشگاه در سالیان اخیر نشان می‌دهد كه از میان تمام مراسمات، عزاداری‌ها و اعیاد مذهبی، ملی و رسمی كشور، تنها برپایی مراسم سنتی و آئینی نظیر مراسم چهارشنبه‌سوری و شب یلدا مورد استقبال مسئولین دانشگاه قرار داشته است.


نظرات: نظرات
با کلیک روی قلب یک امتیاز به این مطب بده