تبلیغات
IASBS IT - مقام پدری برکنار شدنی نیست
" Information is not knowledge " Albert Einstein

مقام پدری برکنار شدنی نیست

نویسنده : مسعود امجدی
ارسال شده در: پروفسور یوسف ثبوتی ،
پدر ثبوتی

به ادامه ی مطلب بروید
- مشاهداتی از تجمع ظهر یکشنبه در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در اعتراض به برکناری پروفسور ثبوتی

ساعت 13:30
روی بیشتر پنجره‌ها و شیشه‌های دانشگاه عکس‌های پرینت شده پروفسور ثبوتی را چسبانده‌اند. دانشجویان کم کم در محوطه بین دانشکده فیزیک و شیمی تجمع می‌کنند.عکس بزرگی از پروفسور بر سردر یکی از دانشکده‌ها نصب شده است.
خبرنگاران و بعضی مردم زنجان هم که از تجمع اطلاع‌ یافته‌اند در دانشگاه حضور یافته‌اند. بیشتر دانشجویان عصبی و ناراحت‌اند و خیلی‌ها گوشه‌ای کز کرده و آرام اشک می‌ریزند. عکس‌های پروفسور ثبوتی در دستان دانشجویان است. شعار اصلی دانشجویان این است : "مقام پدری برکنار شدنی نیست".

بدون شرح

ساعت 14:00
پروفسور به میان دانشجویان می‌آید، آرام است. "عزل و نصب‌ها دست من و شما نیست، من خودم ساعت 9:30 صبح دیروز فهمیدم. کاری از دست کسی برنمی‌آید. صدای گریه‌ها بلند می‌شود. چهره پروفسور متأثر می‌شود. "گفته‌اند امشب(یکشنبه 31 شهریور) ساعت 9:30 شب قرار است مراسم تودیع و معارفه برگزار شود، ساعت 9:30 ساعت کاری من نیست، پس من به مراسم نخواهم آمد". صحبت‌های پروفسور تمام شود، دانشجویان تشویقش می‌کنند و او آرام و با طمأنینه محل را ترک می‌کند.

بهترین پدر

ساعت 14:30
دانشجویان هنوز در محوطه دانشگاهند، می‌خواهند برای تجمع شب یکشنبه با همدیگر هماهنگی کنند. یکی شان می‌گوید: "نماینده روزنامه مردم نو آمده و به ما گفته ما می‌خواهیم این تجمع را پوشش بدهیم، اگر می‌خواهید تیراژ شماره بعد را افزایش دهیم خودتان پول جمع کنید و به ما بدهید تا تیراژ روزنامه را بالا ببریم." ناراحت است، از ما می‌پرسد، مگر برای اطلاع‌رسانی باید پول  داد ؟
خبرنگار صداوسیما بعد از پایان تجمع دوربینش را روشن می‌کند و از چند نفر باقی‌مانده در حیاط فیلم می‌گیرد.


http://vaaez.blogspot.com


نظرات: نظرات
با کلیک روی قلب یک امتیاز به این مطب بده